Wirtualna koszulka – nauka anatomii w 3D

To jedyna w swoim rodzaju pomoc dydaktyczna. Dzięki technologii rzeczywistości rozszerzonej uczniowie mogą poznawać wnętrze ludzkiego ciała, oglądając doskonałej jakości model anatomiczny na ekranie tabletu, smartfona czy tablicy multimedialnej.Jak to działa?

Na zestaw składa się koszulka oraz aplikacja. Oprogramowanie można zainstalować na własnym urządzeniu lub kupić w zestawie z tabletem.

Koszulka posiada nadrukowany znacznik. Po uruchomieniu aplikacji wystarczy skierować obiektyw aparatu na koszulkę, aby zobaczyć niesamowity obraz ludzkiego wnętrza. Uczniowie mogą oglądać poszczególne organy i układy z różnych stron, obracając swobodnie tabletem. Mogą „zajrzeć” nawet do wnętrza żył i tętnic, aby zobaczyć, jak wygląda przepływ krwi.

Koszulkę mogą zakładać poszczególni uczniowie (dostępne są różne rozmiary), dzięki czemu poczują, że obserwują własne wnętrze. Tablet dodatkowo można podłączyć do projektora tak, aby każdy z uczniów miał możliwość zobaczenia budowy ludzkiego ciała w najdrobniejszych szczegółach.

Lekcje z wykorzystaniem Wirtualnej koszulki są niezwykle interesujące dla uczniów, będących przedstawicielami pokolenia, któremu nowoczesne technologie towarzyszą na każdym kroku.